Menu
Páková odsávačka Easy Start
Canpol babies

Páková odsávačka Easy Start

0% (0 hodnocení)
Do 14 dnů
790,00 Kč
ks
záruka:24 měsíců
cena bez DPH:652,89 Kč
cena vč. DPH:790,00 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze

Ruční odsávačka mateřského mléka s adaptérem na láhve se širokým hrdlem slouží k odsávání nadměrného množství mléka.

Ruční odsávačka mateřského mléka PREMIUM

Odsávačka není určena na odsátí mléka  pro dítě, které není schopné samostatně vyprázdnit prs, tj. ve všech případech blokády mléčných žláz.

Úvod

Lékaři doporučují mateřské mléko jako ideální výživu pro první rok dítěte, od 4.-6. měsíce doplněnou o pevnou stravu. Mateřské mléko plně odpovídá potřebám dítěte a chrání je před infekcemi a alergiemi. Odsávačka využívá ručně vytvářené sací síly a přizpůsobuje proces odsávání přirozenému sání dítětem.

 Kdy používat odsávačku?

Pokud je to možné, počkejte s použitím odsávačky 2-4 týdny po porodu, než se ustálí proces laktace. 

Odsávačku použijte pokud:

Máte příliš mnoho mléka, prsy jsou tvrdé a oteklé. Odsátím přebytečného mléka uvolníte přeplněný prs a umožníte dítěti snazší přisátí k prsu.

Po kojení, pokud není prs prázdný a chcete předejít bolestivým zánětům.

Pokud mezi krmením cítíte náhlé přeplnění prsu a nechcete budit dítě.

V případě malé tvorby mléka – používání odsávačky stimuluje činnost mléčných žláz.

Pokud nastoupíte zpět do zaměstnání a nechcete přerušit kojení – je nutné simulovat přirozený proces kojení používáním odsávačky.

 

 Jak používat odsávačku?

Připravte si umytou, sterilizovanou a smontovanou odsávačku. Důkladně si umyjte ruce a prs. Stlačte jemně bradavku a vytlačte trochu mléka. Přiložte odsávačku k prsu a ujistěte se, že silikonová masážní vložka těsně přiléhá k prsu. Musí se vytvořit podtlak, který je zárukou správného odsávání. Netěsnost zhoršuje proces odsávání mléka. Vždy udržujte láhev ve svislé poloze tak, aby mléko mohlo volně stékat na dno láhve. Mléko odsávejte tak dlouho, než začne odtékat znatelně pomaleji. Pak odsajte mléko z druhého prsu. Po ukončení odsávání odšroubujte tělo odsávačky od láhve a našroubujte dudlík s víčkem. Mléko můžete podat dítěti.

 Jak čistit a sterilizovat odsávačku?

a) Díly odsávačky (díly A1 – A10)

Před prvním a po každém použití odsávačku rozložte na díly. Důkladně umyjte všechny díly odsávačky (A1 – A10) v teplé vodě přípravkem určeným dětem, důkladně opláchněte a sterilizujte v parním sterilizátoru nebo vyvařením ve vařící vodě po dobu max. 5 minut.

 b) Díly láhve (díly A11- A12)

Z hygienických důvodů vložte před prvním použitím rozmontované části láhve a dudlík na 5 minut do vařící vody a vyvařte. Delší vyvařování než je doporučené nebo tvrdá voda mohou způsobit vznik usazenin. Před každým dalším použitím láhev vyčistěte a vypláchněte horkou vodou. Již nevyvařujte. Nedoporučujeme umývat láhve a dudlíky v myčce nádobí, protože používané mycí/čistící prostředky mohou způsobit poškození výrobku. Nepoužívejte žádné chemické dezinfekční přípravky. Před každým použitím dudlík důkladně zkontrolujte, zejména tehdy, když už má dítě zoubky. Natáhněte dudlík všemi směry. Při prvních známkách poškození nebo oslabení materiálu vyměňte dudlík za nový. Nikdy dudlík neděrujte ani nezvětšujte otvory v dudlíku, můžete způsobit jeho zničení. Nenechávejte dudlík na přímém slunečním světle nebo v blízkosti tepelného zdroje ani déle než je doporučeno v dezinfekčních prostředcích - můžete způsobit oslabení dudlíku. Dudlík můžete sterilizovat v parním/elektrickém sterilizátoru. Z bezpečnostních a hygienických důvodů doporučujeme dudlík vyměnit  max. po 3 měsících. Nedotahujte šroubovací víčko příliš pevně, protože dudlík se pak nemůže správně odvzdušňovat. Zkontrolujte, zda pokrm nevytéká z pod šroubovacího víčka. Pokud ohříváte pokrm v mikrovlné troubě, nezapomeňte, že láhev musí být otevřená.

Upozornění! Důležité pro zdraví a bezpečnost vašeho dítěte! Používejte pouze pod dohledem dospělé osoby. Nikdy nepoužívejte dudlík jako šidítko. Nezapomeňte, že trvalé nebo dlouhodobé sání slazených nápojů může způsobit vady zubní skloviny dítěte. Vždy zkontrolujte teplotu podávaného pokrmu. Všechny díly uchovávejte mimo dosah dítěte.

 Jak uchovávat odsáté mléko?

odsáté mléko můžete uchovávat v ledničce 10-12 hodin, v mrazícím boxu lednice (-10 0C) týden a v mrazničce (od -18 do -20 0C) 3 měsíce,

rozmražené mléko spotřebujte do 24 hodin,

NIKDY znovu nezmrazujte rozmražené mléko,

mléko můžete uchovávat v láhvích nebo speciálních sáčcích,

mléko rozmrazujte zvolna přirozeným způsobem jako jiné potraviny (ne v mikrovlné troubě – můžete změnit strukturu mléka a zbavit ho jeho hodnotných látek),

zmražené mléko můžete rozmrazovat  přes noc v ledničce a  pak ohřívat ve vodní lázni nebo ohřívači,

NEMÍCHEJTE čerstvě odsáté mléko s rozmraženým mlékem.

 Užitečné rady, které Vám pomohou maximálně zvětšit množství odsátého mléka.

Než se naučíte správně odsávat pokrm, budete jistě potřebovat několik pokusů. Nenechte se odradit počátečními problémy – časem naberete s použitím odsávačky zkušenosti.

Pohodlně se posaďte. Nahřejte si prs teplým ručníkem.

Najděte si takový způsob odsávání, který Vám nejlépe vyhovuje. Zpočátku odsávejte mléko z každého prsu pouze několik minut. Nečekejte, že odsajete ihned plnou láhev. Časem se množství odsátého mléka bude zvětšovat.

 

KAŽDÁ ODSÁVAČKA PROCHÁZÍ PŘED UVEDENÍM DO PRODEJE PŘÍSNOU KVALITATIVNÍ KONTROLOU.

Nezapomeňte, že v případě problémů s laktací, v důsledku kterých nemůže Vaše dítě pít samo z prsu, se mohou i odsávačky jevit jako neúčinné.

Odsávačka je předmětem osobní potřeby, nepodléhá výměně ani vrácení, v případě poruchy kontaktujte prodejnu, ve které jste odsávačku zakoupili nebo přímo distributora. Nezapoměňte, že podkladem k uplatění reklamace je předložení dokladu o nákupu.

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
#no_reviews
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).